حفاری چاه آب

اصول مهم حفاری چاه آب

حفاری چاه آب اصول خاصی دارد و با توجه به تخصص کارشناسان این حفاری باید انجام شود تا خطرات کاهش یابد و حفاری درستی صورت گیرد.

حفاری چاه عمیق

حفاری چاه آب ضربه ای تنها در چاه های عمیق آب به کار می رود.

حفاری دستی

این روش روش حفاری سنتی بوده که حفاری چاه آب توسط مقنی صورت می گیرد

حفاری چاه آب با دستگاه

در زمان های گذشته برای حفاری چاه آب از روش های سنتی و دستی استفاده می شد.

حفاری صنعتی

حفاری صنعتی مصرف آب آنها به نسبت کشاورزی کم تر است

حفاری با دستگاه برقی

دارای شیوه‌های گوناگونی است یکی از آن ها شیوه حفاری حرکتی می باشد

حفاری چاه نیمه عمیق

این نوع چاه آب که معمولا تا عمق 30 الی 35 متر از سطح زمین حفر می شود

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

قبل از حفاری چاه آب چه کارهایی انجام می شود؟

اگر حفاری چاه آب توسط کارشناسان و به درستی انجام شود به هیچ عنوان خطراتی، محیط اطراف چاه و افراد را تهدید نمی کند و ریزش چاه اتفاق نمی افتد زیرا کارشناسان با توجه به وضعیتی که زمین مورد نظر دارد حفاری را انجام می دهند.

بررسی نوع خاک به وسیله کارشناسان قبل از حفاری چاه آب اهمیت دارد.

در این زمینه متراژ چاه و موقعیت رسیدن چاه به آب های زیر زمینی نیز قبل از حفاری چاه آب مد نظر قرار می گیرد.

اصول مهم حفاری چاه آب با توجه به چه مواردی مشخص می شود؟

لازم به ذکر است که حفاری چاه آب و انجام دادن این حفاری با توجه به موقعیتی که چاه دارد تعیین می شود، همچنین توجه به عمقی که آب های زیر زمینی دارد در حفاری چاه آب اهمیت زیادی می یابد و بهتر است کارشناسان این عمق آب را در نظر بگیرند و بر اساس کیفیت آب منطقه، حفاری را انجام دهند.

یکی دیگر از موارد مهم در حفاری چاه آب مربوط به نوع خاک منطقه است و با توجه به جنس خاک و کیفیت آن، هزینه ای که برای حفر چاه نیاز می باشد به درستی تعیین می گردد.

روش حفر چاه را کارشناسان با توجه به وضعیت خاک منطقه و… مشخص می کنند و محل حفاری چاه آب را بررسی خواهند کرد تا کار حفاری به شکل بهتری انجام شود.

متراژ چاه و مساحتی که برای حفاری چاه آب در نظر گرفته می شود به درستی می تواند توسط کارشناسان محاسبه گردد تا خطرات به شدت کاهش یابد.

روش های مهم حفاری چاه آب

یکی از روش های مهم در ارتباط با حفاری چاه آب شیوه روتاری است که با مته این کار انجام می پذیرد و به شکل دورانی عملیات مورد نظر صورت می گیرد و خاک و گل موجود در چاه با پمپ های قوی این دستگاه، به بیرون از این چاه فرستاده می شود.

از مهم ترین روش های حفاری چاه آب چرخشی می باشد که مته های فلزی بزرگی در این روش به کار می رود و حرکات چرخشی در این چاه انجام می شود تا کار به شکل بهتری در نظر گرفته شود.

حفاری چاه آب به شیوه مته کابلی نیز اهمیت دارد زیرا در حفاری کابلی به طور کلی از کابل های فلزی که به میزان زیادی قوی هستند به کار می برند که این کابل ها را می توان برای خرد کردن سنگ درون چاه استفاده کرد.

موارد مهم در زمینه حفاری چاه آب

در زمینه حفاری چاه آب مهم ترین موردی که باید به آن توجه داشت مربوط به مکان مناسب است که برای حفاری باید در نظر گرفت و این مکان را کارشناسان بر اساس شرایط محیطی بررسی می کنند، بهتر این است که حفر چاه در مکان مناسبی باشد که در آن رفت و آمد کمتری صورت می گیرد تا مشکلاتی ایجاد نشود.

طبق استانداردهای کلی که وجود دارد باید مکان مناسب برای حفاری انتخاب شود و محل مورد نظر به طور کامل مشخص گردد تا کار در این مکان به شکل بهتری ادامه یابد و کیفیت کار بالا رود.

اگر به استانداردهای این زمینه توجه شود می توان اطمینان یافت که در این چاه، نفوذ آلودگی ها در حد زیادی کاهش یابد و فاصله مناسب این چاه با دیگر چاه ها بررسی می شود تا خسارتی در محیط ایجاد نگردد.

حفاری چاه آب باید در منطقه ای انجام شود که از فاضلاب و.. دور باشد تا نفوذ آلودگی به آن در حد زیادی کاهش یابد.

-

اقدامات مهم برای حفاری چاه آب

برای انجام حفاری چاه آب نیاز به تیم فنی و متخصصی می باشد که تمامی افراد این تیم از علم مجرب برخوردار هستند و در ارتباط با حفاری چاه ها تجربه بالایی کسب کرده اند.

در مورد حفاری چاه آب لازم است که به میزان عمق چاه توجه داشت و این حفاری برای چاه های عمیق و حتی چاه هایی که نیمه عمیق می باشد صورت گیرد.

استفاده کردن از ماشین آلات و دستگاه های مناسب برای حفاری چاه آب اهمیت دارد و در ارتباط با کار کردن با دستگاه ها می توان از نیروهای تجربه دیده کمک گرفت که آموزش های لازم را در زمینه حفاری چاه آب دارند و با بالاترین کیفیت ممکن می توانند حفاری را برای مشتریان انجام دهند.

اگر حفاری چاه آب توسط شرکت های معتبر و به درستی انجام شود در کوتاه ترین زمان حفاری صورت می گیرد و در صورت نیاز، حفاری چاه های که خیلی عمیق می باشد با در نظر گرفتن موارد اصولی حفر به درستی انجام می گیرد.

در سال های گذشته برای حفاری چاه آب به شکل دستی اقدام می کردند و در خیلی موارد مشکلات زیادی شکل می گرفت اما در حال حاضر با استفاده از دستگاه های مناسب حفاری چاه آب صورت می گیرد تا خطرات به حد زیادی کاهش یابد.

اهمیت انجام حفاری چاه آب به شیوه درست

در مواردی که حفاری چاه آب به درستی انجام نشود و در یک مکان که هیچ امنیتی ندارد این حفاری صورت گیرد امکان اینکه خسارت های زیادی به همراه داشته باشد به شدت افزایش می یابد و مشکلات مربوط به ریزش چاه و… به وجود می آید.

در خیلی موارد برای طراحی کردن یک حفاری چاه آب لازم است بررسی های زمین شناسی مد نظر قرار گیرد و این کار به درستی انجام پذیرد.

همه انسان ها برای ادامه زندگی به آب احتیاج شدیدی داشته و در بیشتر مواقع برای دست یابی به آب تلاش می کنند.

استفاده از چاه آب در سال های گذشته و با کمترین امکاناتی که وجود داشت صورت می گرفت و با این اقدام در محیط های زیادی به آب دست می یافتند ولی امروزه به وسیله دستگاه هایی که برای حفاری چاه آب وجود دارد این کار صورت می گیرد تا با این کار دسترسی به آب و چاه با کیفیت امکانپذیر شود و با هزینه ای مناسب افراد بتوانند پمپاژ آب را در مدت زمان بیشتری برای محیط مورد نظر انجام دهند.

حفاری چاه آب به شیوه درست خطرات را کاهش می دهد و در منطقه مورد نظر خطری به وجود نمی آید.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.