حفاری چاه عمیق

چه عواملی روی قیمت حفاری چاه عمیق تأثیر می گذارد؟

شیوه های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می‌توان به حفاری چاه عمیق پرداخت البته نکاتی در رابطه با این موضوع وجود دارد که باید رعایت شود، در صورتی که می خواهید حفاری چاه عمیق را به نحو صحیح انجام بدهید می توانید از شرکت‌های مربوطه کمک بگیرید در ادامه شما را با خدماتی که از سوی این شرکت‌ها ارائه می شود و قیمتی که بابت حفاری چاه آب دریافت می کنند آشنا می کنیم.

حفاری چاه عمیق

حفاری چاه آب ضربه ای تنها در چاه های عمیق آب به کار می رود.

حفاری دستی

این روش روش حفاری سنتی بوده که حفاری چاه آب توسط مقنی صورت می گیرد

حفاری چاه آب با دستگاه

در زمان های گذشته برای حفاری چاه آب از روش های سنتی و دستی استفاده می شد.

حفاری صنعتی

حفاری صنعتی مصرف آب آنها به نسبت کشاورزی کم تر است

حفاری چاه آب

در این مطلب حفاری چاه آب به روش روتاری و ضربه ای را باهم مقایسه می کنیم.

حفاری چاه نیمه عمیق

این نوع چاه آب که معمولا تا عمق 30 الی 35 متر از سطح زمین حفر می شود

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

نحوه محاسبه قیمت حفاری چاه عمیق

جهت مدیریت بهتر بر نرخ حفاری چاه عمیق طبق قیمت اتحادیه ارزیابی خواهد شد در این صورت بعد از ثبت سفارش می توانید از خدمات شرکت های حفر کنی بهره ببرید، مساحت حفره، نوع خاک، جایگاهی که چاه وجود می آید، شیوه و ماشین به کار رفته جزء عوامل مؤثر بر قیمت حفاری چاه عمیق می باشد.

جایگاه حفاری چاه عمیق

مرحله اول حفاری چاه تعیین جای مناسب است که باید از سوی یک متخصص طبق قرار گیری ساختمان‌های اطراف تعیین شود زیرا کندن چاه برای ساختمان احتیاج به تخصص ویژه‌ای دارد که فقط از سوی کسانی که در این عرصه علم دارند قابل انجام می باشد.

جایگاه کندن چاه می بایست در محلی باشد که مسیر عبور و مرور وجود نداشته باشد.

بعد از مشخص کردن جایگاه می بایست نوع چاه مناسب فاضلاب برای برطرف کردن آلودگی ها مشخص شود تعیین نوع خاک، جنس زمین و لایه آب زیرزمینی ناحیه مربوطه تأثیر زیادی بر این امر دارد.

در صورتی که چاه آب و فاضلاب در یک محل وجود دارند باید به فاصله ۳۰ متر از یکدیگر دور باشند.

اقدامات قبل از حفره کنی

  • باید بر اساس استاندارد اتحادیه، فاصله ساختمان هایی که در نواحی چاه وجود دارد تعیین شود.
  • قبل از حفره کنی می بایست از یک کارشناس کمک گرفته شود تا نوع خاک و میزان ذخیره آن را ارزیابی نماید.
  • یکی دیگر از اقدامات مربوطه این است که تمامی جوانب جایگاه چاه باید سنجیده شود.
  • در صورتی که اقدامات قبل از حفره کنی رعایت نشود ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را به وجود آورد

اطلاعاتی در رابطه با چاه های عمیق

  • کسانی که چاه های آسیب دیده دارند با استفاده از این گونه شرکت‌ها می‌توانند مشکل را برطرف نمایند.
  • چاه هایی که قدیمی هستند تعمیر می شوند.
  • مشکل حفاری با استفاده از دستگاه برطرف خواهد شد، برای انجام این امر دستگاهی که دارای دوربین ضد آب می باشد مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه قدرت چرخیدن کامل را دارد.
  • در صورتی که با شرکت‌های حفاری تماس بگیرید با مراجعه آن ها جای مناسبی برای کندن آب مشخص می شود.
  • قدرت برطرف کردن مشکلات وسایل و تجهیزات مربوطه را دارند.

دستگاه های مورد استفاده جهت حفاری چاه عمیق

چاه های عمیق از تمامی سفره ها عبور می کنند و از هر مرحله آب ذخیره می نمایند، برای حفاری چاه عمیق نیاز به دستگاه ضربه ای می باشد زیرا این نوع دستگاه فشار زیادی را به زمین وارد می کند به گونه‌ای که در ۶۰ ثانیه حداقل ۵۰ ضربه ایجاد می کند، یکی دیگر از دستگاه های مناسب حفاری چاه عمیق ابزار روتاری می ‌باشد در این دستگاه یک مته فولادی وجود دارد که به صورت مداوم سنگ ها را به تکه های کوچکتر تقسیم می کند و حفره را ایجاد می نماید، مهم ترین و کامل ترین شیوه کسب ویژگی‌های سفره آب و پمپاژ چاه های کشف شده می باشد.

حفاری چرخشی برای هر نوع زمینی مناسب است ولی برای خاک نرم بیشتر پاسخگو است لذا چاه های عمیق بدون سنگ را می توانید با این دستگاه بکنی

چه عواملی روی قیمت حفاری چاه عمیق تأثیر می گذارد؟

شیوه های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می‌توان به حفاری چاه عمیق پرداخت البته نکاتی در رابطه با این موضوع وجود دارد که باید رعایت شود، در صورتی که می خواهید حفاری چاه عمیق را به نحو صحیح انجام بدهید می توانید از شرکت‌های مربوطه کمک بگیرید در ادامه شما را با خدماتی که از سوی این شرکت‌ها ارائه می شود و قیمتی که بابت حفاری چاه آب دریافت می کنند آشنا می کنیم.

انواع شیوه های حفاری چاه عمیق

شیوه های حفاری چاه عمیق بسیار گوناگون است یکی از آن ها دستگاه روتاری می باشد که بدون آسیب دیدن به جداره چاه آب حفره را بوجود می آورد، حفاری چاه آب ضربه ای نوع دیگر از شیوه های متداول برای ایجاد گودال آب می باشد در این تکنیک از یک مته بزرگ با وزن زیاد به کار گرفته می‌شود و کسانی که می‌خواهند عمق زیادی از چاه را ایجاد کنند بهتر است از این روش استفاده نمایند، علاوه بر این نسبت به سایر روش ها هزینه بسیار کمی دارد‌. حفاری چاه آب تراکتوری یک شیوه متداول برای کندن چاه های با عمق کم است دستگاه مربوطه روی یک تراکتور قدرتمند قرار می گیرد و با صدای ناچیزی حفره را ایجاد می کند.

یکی دیگر از شیوه حفاری چاه عمیق با استفاده از دستگاه های چرخشی است این دستگاه ها دارای یک مته از جنس فلز هستند که می ‌توانند عمق زیادی از زمین را بکنند.

شرکت های چاه کن با به‌کارگیری تجهیزات حفاری در هر عمقی از زمین حفره را به وجود می‌آورند، نرخ تجهیزات حفر چاه خانگی از هزینه دستگاه های صنعتی بالاتر است، شرکت‌هایی که با استفاده از دستگاه های صنعتی حفاری را انجام می دهند از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد هرچند قیمت حفر گودال آب طبق دستگاه های به کار رفته مشخص می شود.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.