حفاری چاه آب با دستگاه

مزیت های حفاری چاه آب با دستگاه و انواع آن

در سال‌های دور برای حفاری چاه آب از شیوه‌های دیگری به کار گرفته می ‌شد که بسیار سخت و دشوار بودند، به گونه ای که بعد از ایجاد یک چاه به صورت دستی یا شیوه‌های سنتی جداره حفره با استفاده از ملات پوشیده می شد ولی اکنون از شیوه‌های جدید و با کمک دستگاه های گوناگونی این کار انجام می شود با ما باشید تا شما را بیشتر در رابطه با حفاری چاه آب با دستگاه آشنا کنیم.

حفاری چاه عمیق

حفاری چاه آب ضربه ای تنها در چاه های عمیق آب به کار می رود.

حفاری دستی

این روش روش حفاری سنتی بوده که حفاری چاه آب توسط مقنی صورت می گیرد

حفاری روتاری

حفاری روتاری یکی از زیر مجموعه های حفاری چرخشی است و یکی از 5 روش حفاری گمانه است

حفاری صنعتی

حفاری صنعتی مصرف آب آنها به نسبت کشاورزی کم تر است

حفاری چاه آب

در این مطلب حفاری چاه آب به روش روتاری و ضربه ای را باهم مقایسه می کنیم.

حفاری چاه نیمه عمیق

این نوع چاه آب که معمولا تا عمق 30 الی 35 متر از سطح زمین حفر می شود

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

مزیت های حفاری چاه آب با دستگاه

  • حفاری در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
  • از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.
  • نیاز به نیروی انسانی زیاد ندارد.
  • عمق زیادی از زمین را می توان حفاری نمود.
  • هیچ گونه خطری نسبت به شیوه های سنتی ندارد.

اهمیت حفاری چاه آب با دستگاه

آب جزء اساسی‌ترین عناصری می باشد که برای بقای زندگی ضروری خواهد بود به همین دلیل افراد در پی شیوه‌ای برای کسب آب بیشتر و استفاده از آن در عرصه‌های گوناگون هستند، حفاری چاه آب با دستگاه اهمیت زیادی دارد زیرا با کمک آن علاوه بر اینکه می‌توان آب بیشتری را ذخیره نمود بلکه با هزینه ناچیزی میزان آب زیادی را در اختیار داشت.

تعیین مکان مناسب برای کندن چاه

یکی از اساسی ترین مواردی که باید در حفاری چاه آب با دستگاه مورد توجه قرار بگیرد این است که جایی برای حفاری مناسب می باشد که طبق استانداردهای هر بخش یا کشور کنده شود و با ساختمان‌های نزدیک آن فاصله داشته باشد زیرا این گونه مانع ورود آلودگی‌ها به داخل چاه می شود.

موقع حفر چاه آب باید به لوله‌های گاز، سیم کشی های برق، منشأهای آلودگی مانند: فاضلاب و غیره توجه داشت.

خدمات شرکت های حفاری چاه آب

  • کسانی که چاه های آسیب دیده دارند با استفاده از این گونه شرکت‌ها می‌توانند مشکل را برطرف نمایند.
  • چاه هایی که قدیمی هستند تعمیر می شوند.
  • مشکل حفاری با استفاده از دستگاه برطرف خواهد شد، برای انجام این امر دستگاهی که دارای دوربین ضد آب می باشد مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه قدرت چرخیدن کامل را دارد.
  • در صورتی که با شرکت‌های حفاری تماس بگیرید با مراجعه آن ها جای مناسبی برای کندن آب مشخص می شود.
  • قدرت برطرف کردن مشکلات وسایل و تجهیزات مربوطه را دارند.

شیوه حفاری چاه توربینی

این ابزار انرژی محرکه دارد که با کمک الکتریسیته کار خود را شروع می ‌کند در این شیوه بخش چرخشی سرمته در کف گودال قرار می گیرد، سرعت این شیوه بسیار بالا است.

انواع شیوه های حفاری چاه آب با دستگاه

حفاری چاه آب با استفاده از دستگاه روتاری: در این شیوه دستگاه دارای یک پمپ فشار قوی است و طوری چاه را سوراخ می ‌کند که جداره‌ها ریزش نکنند زیرا دارای یک لوله فلزی می باشد.
حفاری چاه آب با دستگاه فشاری: در این شیوه چاه با کمک یک مته ایجاد می ‌شود، این ابزار توانایی بالا رفتن طول ۲ متر را دارد و از این طریق به کف زمین فشار می آورد، شیوه حفاری چاه آب با دستگاه فشاری در مقایسه با دستگاه روتاری ارزان‌تر است.
حفاری چاه آب با دستگاه تراکتوری: در این تکنیک ابزار روی یک تراکتور قرار می گیرد و به چاه فشار وارد می کند از این شیوه برای کندن چاه هایی که عمق بالایی ندارند استفاده می شود به دلیل اینکه دکل طول کمی دارد صدای بالایی به وجود نمی آورد.
حفاری چاه آب با استفاده از دستگاه دینام: در این شیوه دینام قدرت بسیار بالایی دارد و باید ولتاژ زیادی به آن برسد تا توانایی ضربه زدن به چاه را داشته باشد این شیوه مانند تکنیک قبل صدای زیادی را به وجود نمی‌آورد.
حفاری چاه با استفاده از دستگاه های چرخشی: در این شیوه از مته استفاده می شود و جنس آن از فلز است همچنین به صورت دایره ای عمل می کند بنابراین چاه را در مدت زمان کوتاهی ایجاد می کند.

کاربرد حفاری چاه با دستگاه

کنون دستگاه حفاری چرخشی کاربرد زیادی دارد و برای هر نوع زمینی مورد استفاده قرار می گیرد در این شیوه سر مته به قسمت پایانی استوانه فولادی وصل شده است سپس با استفاده از موتور عملیات خود را انجام می دهد. کاربرد دستگاه های حفاری متفاوت است به عنوان مثال حفاری ضربه ای برای چاه هایی که درون آن ها سنگ های سخت وجود دارد کاربرد دارد، قواعد کار به گونه ای که ابتدا دستگاه سنگ ها را به قطعات ریز تری تبدیل می کند سپس شروع به کندن چاه می نماید.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.