پمپ آبیاری

پمپ آبیاری چه کاربردهایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با پمپ آبیاری و کاربردهای آن مطالبی را بیان کنیم و از این رو باید اطلاعات کاملی را در اختیار مخاطب قرار دهیم تا به خوبی با موضوع نصب و خدمات پمپ آشنا شود. توجه داشته باشید که پمپ آبیاری کاربردهای بسیاری دارد که در ادامه این کاربردها را هم به طور کامل شرح خواهیم داد، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشی

پمپ استخر

پمپ استخر ابزاری لازم و مورد نیاز برای تمامی استخر ها می باشد

نصب و خدمات پمپ آب

در خیلی موارد فشار آب محدود بوده و برای افزایش سطح فشار آب از پمپ های خاص استفاده می کنند

پمپ شناور

پمپ شناور پمپی برای خارج نمودن آب در چاه هایی که دارای عمق بالاتر از ۳۰ متر هستند

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

حفاری چاه آب

در این مطلب حفاری چاه آب به روش روتاری و ضربه ای را باهم مقایسه می کنیم.

پمپ آب گرم

در این سیستم برای آن که آب گرم در لوله های آن جریان داشته باشد، از یم پمپ استفاده می کنند

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

پمپ های جابه جایی

به این موضوع توجه داشته باشید که عملکرد پمپ های جابه جایی به این صورت است که پیستونی که در آن قرار دارد باید جابه جا شود تا این کار باعث بیرون آمدن آب شود، لازم به ذکر است که خود این پمپ ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند که هر یک از آن ها برای محلی خاص هم به کار برده می شوند. پمپ های دیافراگمی، پمپ های پیستونی، پمپ های دورانی و تیوب های غلتکی از انواع مختلف پمپ های جابه جایی به حساب می آیند که عملکرد همگی آن ها شبیه به هم می باشد، اما تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند.

پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های آبیاری اغلب از نوع سانتریفیوژی هستند که قابلیت های خاص خود را دارند، در این پمپ ها به جای آن که از یک پیستون استفاده شود، یک پروانه مورد استفاده قرار گرفته است و این پروانه با استفاده از نیروی برق با سرعت بسیار بالایی می چرخد و همین چرخش باعث می شود که آب منتقل شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که پمپ های  سانتریفیوژی هم انواع مختلفی دارند؛ پمپ سانتریفیوژ خود مکش، پمپ آب شناور، پمپ های توربینی، پمپ های جت و بوستر پمپ از اصلی ترین انواع پمپ های سانتریفیوژی به حساب می آیند که هر یک در اندازه ها و جنس های مختلفی به بازار ارائه شده اند.

خرید پمپ آبیاری

در هنگام خرید یک پمپ برای آبیاری باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید، در ابتدا نیازمندی های خود را به طور کامل مشخص کنید و سعی بر این داشته باشید که این نیازمندی ها منطقی و واقعی باشند، در مرحله بعدی باید نیازمندی های خود را با پمپ هایی که در بازار وجود دارد، تطابق دهید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. اگر در هنگام خرید یک پمپ به ویژگی های آن و نیازمندی های خود توجه کافی داشته باشید، مطمئنا می توانید انتخاب بسیار خوبی داشته باشید.

قیمت پمپ آبیاری

هزینه خرید یک پمپ هم از آن موضوعات مهمی است که نمی توان از آن غافل شد. هزینه اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا مهم ترین موضوع در هنگام خرید می باشد، هر چه یک پمپ آبیاری با نیازمندی های شما هم متناسب باشد، اما بودجه کافی برای خرید آن را نداشته باشید، این پمپ عملا هیچ کاربردی برای شما نخواهد داشت.

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم پمپ آبیاری به دو دسته کلی تقسیم می شود که هر یک از آن ها قیمت خاص خود را دارند، توجه کنید که این پمپ ها هر یک می توانند در اندازه ها و جنس های مختلفی باشند که طبیعتا هر چه اندازه پمپ بزرگ تر باشند و جنس آن مرغوبیت بیشتری داشته باشد، باید بگوییم که هزینه و قیمت خریداری آن هم افزایش پیدا می کند. البته توجه داشته باشید که کیفیت بالاتر به معنی ماندگاری بیشتر می باشد، اما لزوما هزینه بیشتر به معنی کیفیت بالاتر نیست.

-

کاربردهای پمپ های آبیاری

اولین موضوعی که باید آن را بررسی کنیم، کاربرهای یک پمپ آبیاری می باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که کاربرد یک پمپ متناسب با نوع آن تغییر خواهد کرد، اما به طور کلی باید بگوییم که این پمپ ها در مصارف خانگی و صنعتی برای آبیاری قسمت های مختلف به کار برده می شود.

یک پمپ همانطور که از نامش مشخص است برای آبیاری به کار برده می شود، شما هر قسمتی را می توانید با این پمپ ها آبیاری کنید، باغچه ها، گلخانه ها و حتی باغ ها را می توان به آسانی با این پمپ ها آبیاری کرد، اما باید توجه داشته باشید که پمپ های آبیاری انواع مختلفی دارند و شما باید متناسب با نیاز خود یکی از این انواع را انتخاب کنید، به منظور آشنایی بیشتر شما در ادامه این انواع را بررسی خواهیم کرد و اطلاعاتی را هم در رابطه با نصب و خدمات پمپ بیان می کنیم.

انواع پمپ آبیاری

همانطور که در مطالب بالا گفتیم پمپ های آبیاری انواع مختلفی دارند، البته برای این دسته بندی ها می توان از فاکتورهای متفاوتی استفاده کرد، اما ما در این قسمت قصد داریم پمپ های آبیاری را متناسب با نوع عملکرد آن ها دسته بندی کنیم، لازم به ذکر است که هر یک از انواع گفته شده در ادامه می توانند در اندازه های مختلفی وجود داشته باشند و انتخاب اندازه یک پمپ متناسب با اندازه محلی است که قصد آبیاری آن را دارید.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.