پمپ استخر

پمپ استخر از چه اجزایی تشکیل شده است؟

پمپ استخر ابزاری لازم و مورد نیاز برای تمامی استخر ها می باشد و جزء یکی از اساسی ترین قسمت های سیستم پاکسازی استخر است، با کمک این وسیله آب به حرکت در می آید و پاکسازی می شود پمپ استخر برای تمامی جاهایی که نیاز به تصفیه آب می باشد مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر اینکه قدرت تصفیه آب استخر را دارد می تواند آب پاکی را تهیه نماید و دارای انواع گوناگون با مشخصات متنوع می باشد.

پمپ شناور

پمپ شناور پمپی برای خارج نمودن آب در چاه هایی که دارای عمق بالاتر از ۳۰ متر هستند

خدمات وابسته به چاه آب

ب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

نصب و خدمات پمپ آب

در خیلی موارد فشار آب محدود بوده و برای افزایش سطح فشار آب از پمپ های خاص استفاده می کنند

پمپ آب گرم

در این سیستم برای آن که آب گرم در لوله های آن جریان داشته باشد، از یم پمپ استفاده می کنند

حفاری چاه آب

در این مطلب حفاری چاه آب به روش روتاری و ضربه ای را باهم مقایسه می کنیم.

پمپ آبیاری

در مصارف خانگی و صنعتی برای آبیاری قسمت های مختلف به کار برده می شود

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

نکات مورد توجه موقع خرید پمپ استخر

موقع خرید پمپ استخر باید موارد زیادی را مورد توجه قرار بدهید یکی از آن ها قدرت دستگاه در تصفیه آب می باشد که ظرفیت متناسبی از آب را با سرعت عمل لازم تصویه سازی می نماید.

قبل از خرید دستگاه باید حجم مناسب سیستم های تصفیه را مشخص کنید.

شدت جریان موجب می‌ شود تا پمپ این توانایی را داشته باشد که بر حرکات آب موقع نفوذ به دستگاه و رد شدن از لوله ها و اتصالات مقاومت زیادی داشته باشد و آب را با سرعتی مطلوب پاکسازی کند بنابراین میزان فشار در این موضوع نقش بسیار مهمی دارد.

خصوصیات پمپ استخری

متریال تنه پمپ استخری انواع گوناگونی دارد ولی به طور عمده از مخلوط پلاستیک و پلیمر تولید می ‌شود، این گونه جنس استحکام زیادی دارد و هیچ گونه آسیبی به آن نمی رسد، پمپ استخری با متریال چدن دوام زیادی ندارد و پس از مدتی خورندگی پیدا می کند یک پمپ استخر با کیفیت زیاد می‌بایست در قبال عناصر و ذرات آب استحکام زیادی داشته باشد.

گارانتی و خدمات بعد از فروش پمپ استخر بستگی به انواع آن دارد و شرکت تولید کننده وظیفه دارد دستگاه را ضمانت نماید بنابراین موقع خرید به گارانتی و ضمانت نامه آن توجه نمایید نصب و خدمات پمپ به راحتی توسط شرکت سازنده انجام می‌ شود.

اطلاعاتی در رابطه با موتور پمپ تصفیه استخر

موتور پمپ استخر یک قطعه الکتریکی می باشد که حاوی ولتاژ حداقل ۱۱۰ با میزان حرکت ۳۴۵۰ می باشد، موتور پمپ استخر وظیفه خنک سازی و متعادل کردن دمای محیط را دارد به همین علت باید در جایی اجرا شود که هوا در محیط اطراف موجود باشد و آب استخر به داخل آن راه پیدا نکند.

قسمت پایانی شافت موتور که پیشران نام دارد موقعی به حرکت در می آید که توسط یک موگیر که در قسمت پایانی موتور نصب شده است با کمک لوله ها به فیلتر عبور می کند بالای این قطعه سوراخ های ریزی دارد که باید مراقبت زیادی از آن ها شود در صورتی که نیروی بالای فیلتر از میزان نرمال کمتر باشد یا مقدار نیروی آب بازگشتی کم شود باعث صدمه به پیشرانه خواهد شد.

فرق پمپ استخر با سایر پمپ ها

متریال تنه پمپ استخر از مواد ویژه‌ای که کیفیت زیادی دارند ساخته می شود در حقیقت کل قسمت این دستگاه دارای قابلیت ضد خوردگی می باشد.

نام دیگر موگیر استرینر می‌باشد، وسیله‌ای است که در لبه موتور قرار گرفته و با استفاده از پیشرانه از جریان عناصری که سایز حداقل یک میلیمتر دارند جلوگیری می کند، این قطعه  تنها در این نوع پمپ موجود می باشد.

زمان استفاده از پمپ استخر

نصب پمپ استخر باید تحت شرایطی مانند هزینه نیرو و احتیاج شیمیایی انجام می‌ شود طبق نور فرابنفش خورشید که موجب گندزدایی می شود و کلر یک عنصر ضروری برای پاکسازی آب استخر است بهترین شیوه برای ضدعفونی وجود کلر در آب است.

بهترین موقع برای نصب پمپ استخر در طول روز می باشد.

در روزهایی که هوا گرم است آب استخر به کلر بالایی احتیاج دارد این موضوع موجب بالا آوردن زمان عملکرد پمپ و فیلتر برای گندزدایی می باشد، در واقع موقع مشخصی را نمی‌توان برای میزان عملکرد پمپ اعلام نمود و این مدت زمان طبق دمای آب و میزان مصرف استخر متفاوت است.

اجزای تشکیل شده پمپ استخر

به طور کلی پمپ استخر از سه جزء تشکیل شده است که سطل، تیغه گردشی و موتور نام دارد، سطل که در درون وسیله قرار دارد حاوی یک سبد می باشد که از جنس پلاستیک است، روند عملکرد این قطعه به گونه ای است که ابتدا آب به درون سطل و بعد وارد سبد می شود سپس به مرحله صافی نفوذ پیدا می ‌کند، تیغه گردشی سرعت عمل بسیار زیادی دارد طوری که آب را از داخل سبد استخراج می‌کند و به طرف صافی انتقال می دهد، موتوری که در قسمت پشت پمپ استخر نصب شده است موجب به حرکت درآوردن تیغه چرخشی و کارکرد دستگاه می شود.

کارکرد پمپ استخر

پمپ استخر دارای گریل هایی می باشد که وظیفه انتقال آب از دریچه کف استخر به طرف فیلترهای تصفیه دارد در اینگونه شرایط آب با سرعت زیادی از صافی و وسایل پاک کنندگی رد می شود در نتیجه با استفاده از نازل ها مجدد به داخل استخر نفوذ پیدا می ‌کند.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.