پمپ شناور

شیوه نصب پمپ شناور و اهمیت استفاده از آن

پمپ شناور پمپی برای خارج نمودن آب در چاه هایی که دارای عمق بالاتر از ۳۰ متر هستند به کار گرفته می شود، پمپ های شناور در دو نوع انسجام و دو قسمتی ساخته می ‌شوند و در هر دو نوع آن الکتروموتور قرار دارد این قطعه جهت خنک کردن موتور به کار می رود.

پمپ استخر

پمپ استخر ابزاری لازم و مورد نیاز برای تمامی استخر ها می باشد

حفاری چاه آب با دستگاه

در زمان های گذشته برای حفاری چاه آب از روش های سنتی و دستی استفاده می شد

پمپ آبیاری

این پمپ همانطور که از نامش مشخص است برای آبیاری به کار برده می شود

نصب و خدمات پمپ آب

در خیلی موارد فشار آب محدود بوده و برای افزایش سطح فشار آب از پمپ های خاص استفاده می کنند

حفاری چاه آب

در این مطلب حفاری چاه آب به روش روتاری و ضربه ای را باهم مقایسه می کنیم.

پمپ آب گرم

در این سیستم برای آن که آب گرم در لوله های آن جریان داشته باشد، از یم پمپ استفاده می کنند

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

طریقه نصب پمپ شناور 1

در صورتی که قصد دارید سالیان طولانی از پمپ شناور استفاده کنید باید موارد زیر را مورد توجه قرار بدهید:

اجرای پمپ شناور کار راحتی نیست و نیاز به دانش و مهارت ویژه ای دارد بنابراین سعی کنید از کسانی که نصب و خدمات پمپ را انجام می دهند کمک بگیرید.

در پمپ شناور منسجم تنظیم و آزادسازی وزن الکتروپمپ از سوی طناب صورت می گیرد و به کابل محکمی که روی قلاب قرار گرفته وصل می ‌شود سپس روی تنه الکتروپمپ نصب خواهد شد ولی در الکتروپمپ های شناور دو قسمتی این وضع از سوی استوانه تنظیم و مدیریت خواهد شد به همین علت بین دو استوانه اتصال شده موقع پیاده سازی از یک تسمه استفاده می ‌شود تا رزوه موقع لرزش هنگام خاموش شدن به پمپ آسیبی نرساند.

طریقه نصب پمپ شناور2

سیم پمپ های شناور طول ۲ متر را دارد به همین علت موقع اجرا باید وسایل و ابزارهای مورد نیاز را تأمین کنید.

برای چاه هایی که عمیق هستند و آب کمی در آن ها وجود دارد ممکن است عملکرد پمپ بدون خلل باشد، از یک مهار سطح و لول سوئیچ های مطلوب به کار ببرید البته روی بعضی از انواع پمپ های شناور سوئیچ در کارخانه قرار گرفته شده است ولی موقع پیاده سازی باید لبه حفره را طوری طراحی کنید که مهار قدرت گردش را داشته باشد و  هیچ‌گونه خللی در کارکرد آن به وجود نیاید.

 

در بیشتر پمپ های شناور که حجم کمی دارند و توسط برق تک فاز کار می کنند احتیاج به اجرای پمپ از روی خازن می ‌باشد ولی خازن باید خارج از لبه حفره قرار بگیرد بنابراین موقع تهیه پمپ خازن را همراه با آن تهیه کنید.

قبل از نصب پمپ در حفره یک بار خیلی سریع دستگاه را روشن کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

مشخصات فنی پمپ شناور

  • میزان گردش شناور ۲۹۰۰ دور می باشد.
  • اندازه این وسیله حداکثر ۱۲ اینچ می باشد.
  • طول استخراج آب پمپ شناور ۴۰۰ متر می باشد.
  • پمپ شناور از جنس های گوناگونی مانند: برنج، پلاستیک فشرده، برنز و استیل ساخته می ‌شود.
  • قابلیت خنک کنندگی آب و روغن را دارد.
  • به دلیل مقدار پروانه و مسافت کوتاه پروانه با تنه برای انتقال آب بدون دانه درشتی به کار می رود.
  • پمپ شناور دارای کاربردهای گوناگون است و برای استفاده های خانگی، مزارع، کشاورزی و غیره به کار می رود.

شیوه ارزیابی پمپ شناور

نوع پمپ شناور طبق منحنی همپوشانی الکترو پمپ ها مشخص می شود از منحنی خصوصیات هیدرولیکی پمپ کاهش سوپاپ در مقدار دبی طول بر حسب متر مکعب خارج می شود سپس مقدار به دست آمده را به طول مورد نظر بیفزایید.

-

تعریف پمپ شناور

پمپ شناور منسجم دو بخش پمپ و الکتروموتور دارد که در یک جایگاه قرار می گیرد و تولید خواهد شد، پمپ شناور منسجم حجم مشخصی را در بر می گیرد و موتور آن نیروی ۴ کیلووات را دارد پیاده سازی این نوع پمپ شناور بسیار راحت است.

پمپ شناور دو قسمتی تشکیل شده از الکتروموتور و پمپ است که به صورت متمایز قرار گرفته‌اند طبق نوع استفاده این نوع پمپ ها مشخص و مونتاژ خواهد شد، روی پمپ الکتروموتور فلنج هایی نصب شده است که با کمک آن ها به سهولت قابلیت اسمبل وجود دارد، همچنین یک کوپلینگ معمولی فشار الکتروموتور را به پمپ ارسال می کند.

اهمیت استفاده از پمپ شناور

کاهش آب در بیشتر مناطق ایران به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است و از سویی بارندگی پراکنده و منبع های نامنظم آب باعث نیاز به پمپ شناور می شود زیرا این دستگاه یک راه حل برای خارج نمودن آب های زیرزمینی جهت استفاده در مصارف خانگی، صنعتی و غیره می باشد، یک پمپ شناور از دو بخش جدا شونده تشکیل شده است که در کارخانه آب بندی شده اند طوری که ضد آب هستند، الکترو پمپ های چاهی برای غوطه ور شدن داخل آب به کار می روند ولی الکتروموتورهای شناور از سوی یک خنک کننده و گردش آب روی بدنه دستگاه خنک سازی می شود.

موتورهای شناور به طور معمول حدود یک و نیم متر سیم کششی دارند و این سیم استحکام بسیار زیادی در برابر شرایط آب و هوایی دارد ولی طبق احتیاج می توان پمپ را به همراه ارتفاع سیم بیشتر تهیه نمود.

موتور شناور دارای انواع گوناگونی از نوع کف دایره‌ای و بلبرینگی می ‌باشد، شما به راحتی می توانید با استفاده از روغن های خوراکی موتورهای شناور را روان‌سازی و خنک سازی کنید.

کنون دستگاه حفاری چرخشی کاربرد زیادی دارد و برای هر نوع زمینی مورد استفاده قرار می گیرد در این شیوه سر مته به قسمت پایانی استوانه فولادی وصل شده است سپس با استفاده از موتور عملیات خود را انجام می دهد. کاربرد دستگاه های حفاری متفاوت است به عنوان مثال حفاری ضربه ای برای چاه هایی که درون آن ها سنگ های سخت وجود دارد کاربرد دارد، قواعد کار به گونه ای که ابتدا دستگاه سنگ ها را به قطعات ریز تری تبدیل می کند سپس شروع به کندن چاه می نماید.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.