خدمات وابسته به چاه آب

مهم ترین خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند و در بیشتر مواقع برای دست یابی به آب از حفاری چاه های مناسب به کار می برند.

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

فرچه زنی چاه آب

بسیاری از چاه ها پس از گذشت چند سال با مشکلاتی از قبیل کم آبی مواجه می شوند

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

اهمیت انجام دادن لایروبی چاه آب

لایروبی چاه های آب از مهم ترین خدماتی است که در زمینه خدمات وابسته به چاه آب کاربرد دارد، لایروبی با این هدف انجام می شود تا در چاه های مختلف که عمیق یا نیمه عمیق هستند استفاده از پمپ آب خطراتی را به همراه نداشته باشد و ماسه یا رسوبات به ته چاه نریزد.

ماسه و رسوبات موجود در دیواره های چاه به مرور ممکن است به پره های موتور وارد شود و در مواقعی که پمپ روشن باشد این اتفاق بیشتر رخ می دهد، ماسه هایی که به انتهای چاه می ریزد پره های پمپ را از بین می برد و برای افراد هزینه زیادی را در پیش دارد.

لازم به ذکر است که لایروبی چاه آب توسط تمام دستگاه ها انجام نمی شود بلکه با دستگاه هایی که پیشرفته هستند این کار صورت می گیرد تا رسوبات موجود در چاه به راحتی خارج گردد و ماسه ها از این سطح برداشته شود.

در روش لایروبی به راحتی چاه تمیز می شود و موتور پمپ به درستی کار کرده و عملیات لایروبی به طور کامل انجام می گیرد.

با دستگاه های خاصی این کار صورت می گیرد و باید از دستگاه های که می تواند حجم زیاد ماسه ها را خارج کند، استفاده شود.

توقه چینی

توقه چینی از مهم ترین خدمات وابسته به چاه آب است که این اقدام برای محکم کردن چاه انجام می پذیرد و از این طریق دهانه چاه محکم می شود، لازم به ذکر است که متخصصان با توجه ارتفاع چاه، آجر دورچینی را در نظر می گیرند و برای این کار باید به صورت حساب شده این اقدام انجام گیرد.

توقه چینی و کول گذاری با استفاده از ملات و سیمان انجام می شود و تا دهانه چاه این توقه چینی ادامه پیدا می کند.

توقه چینی باید به درستی انجام پذیرد و به صورت موازی با دیوار دور چاه در نظر گرفته شود. بیشتر چاه های آب بعد از مدت خاصی لازم است که برای این چاه، لایروبی به کار رود و بعد از آن توقه چینی انجام شود، میزان توقه چینی به سفتی زمین بستگی دارد.

در مواردی که زمین سفت باشد برای انجام توقه چینی باید از دهانه چاه تا عمق خاصی این کار صورت گیرد و در مواردی که زمین چاه، نیمه سفت است عمق خاصی که برای توقه چینی در نظر گرفته می شود تا 4 متر تعیین می گردد.

یکی از موارد مهم در زمینه توقه چینی مربوط به میزان ریزش ماسه و… به درون چاه است و در مواقعی که زمین مورد نظر ریزش زیادی داشته باشد با استفاده از آجر و در حجم خاصی دورچینی صورت می گیرد تا از ریزش کامل خودداری شود.

یکی از انواع توقه چینی مربوط به حالت گلدانی است که در این زمینه دهانه چاه محکم می شود و با توجه به جنس خاکی که دهانه چاه دارد توقه چینی صورت می گیرد.

توقه چینی با این هدف انجام می شود تا خاک هایی که در نزدیکی چاه هستند به درون چاه نریزد زیرا خاک نزدیک در دهانه چاه، به نسبت خاکی که در ته آن وجود دارد سست تر می باشد و عوامل خاصی هستند که در این زمینه خطراتی را به همراه دارد و برای جلوگیری از این خطرات لازم است دهانه چاه محکم شود تا خاک های اطراف به درون چاه آب نریزد و مشکلاتی ایجاد نشود.

-

-

-

آیا در مورد خدمات وابسته به چاه آب اطلاع دارید؟

بخش اول

یکی از این خدمات مربوط به تجهیز چاه است که توسط کارشناسان به درستی انجام می شود.

یکی دیگر از خدمات مربوط به چاه آب شیارزنی است که این اقدام بیشتر در چاه هایی که عمیق هستند به کار می رود.

ویدیومتری نیز از دیگر خدمات وابسته به چاه آب است و این اقدام مهم برای تشخیص و اندازه گیری میزان آب صورت می گیرد تا با این کار حجم آبی که در پشت جداره چاه وجود دارد به میزان درستی تعیین شود و عملیات شیارزنی به شکل هدفمندی انجام پذیرد.

با ویدیومتری مشکلاتی چون رسوب داشتن چاه و مشخص کردن سطح ایستایی آب به درستی انجام می شود. با ویدیومتری ایرادات چاه به طور کامل می تواند برای کارفرما مشخص شود تا اسرع وقت این ایرادات را رفع کند

از مهم ترین خدمات وابسته به چاه آب لایروبی است که در چاه هایی انجام می شود که ریزش ماسه مشکلاتی را به  وجود آورده و لازم به لایروبی می باشد.

حفاری چاه های جدید و دست یابی به آب در نقطه دیگر، از دیگر خدمات وابسته به چاه آب است.

اگر در مواقعی نیاز به جا به جایی چاه باشد این حفاری و تغییر دادن به درستی انجام می پذیرد.

میزان بهره برداری از چاه آب و تغییر دادن آن از مهم ترین خدمات وابسته به چاه آب می باشد.

بخش دوم

کف شکنی چاه توسط مهم ترین شرکت هایی که خدمات وابسته به چاه آب انجام می دهند به درستی صورت می گیرد.

آزمایش های مهم پمپاژ برای تعیین آبدهی چاه از دیگر خدمات وابسته به چاه آب است.

دوربرداری نیز از دیگر خدمات مربوط به چاه آب می باشد و اگر نیاز به بغل کنی و حفر گالری در چاهی باشد می توان این کار را به آسانی انجام داد.

انجام دادن پمپاژ ثانویه و اصلاح کردن کروکی آن توسط شرکت هایی زیادی انجام می پذیرد.

کول گذاری از دیگر خدمات وابسته به چاه آب است که با این اقدام جایگذاری استوانه های سیمانی در چاه صورت می گیرد تا از موادی که ممکن است به درون چاه بریزد و خطراتی را به همراه داشته باشد جلوگیری شود.

دیواره چاه با استفاده از این کول ها مستحکم می شود و نقش نگهدارانده در این زمینه بر عهده کول ها گذاشته می شود.

یکی دیگر از خدمات وابسته به چاه آب فرچه زنی است که برای از بین رفتن لجن های ته چاه به کار می رود و از این طریق آب چاه تمیز می شود.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.