کف شکنی چاه های فرسوده

کف شکنی چاه های فرسوده چگونه انجام می شود؟

امروز قصد داریم مقاله ای را با عنوان کف شکنی چاه های فرسوده برای شما مورد بررسی قرار دهیم، در صورتی که می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید.

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد در حالی که امروزه چنین نیست بلکه توسط دستگاه هایی پیشرفته به این کار می پردازند. حتی در صورتی که هر گونه خرابی برای چاه به بار آید نیز می توان با استفاده از این دستگاه ها آن ها را رفع کرد. در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

فرچه زنی چاه آب

بسیاری از چاه ها پس از گذشت چند سال با مشکلاتی از قبیل کم آبی مواجه می شوند

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

قیمت حفاری و کف شکنی چاه های فرسوده به چه صورت است؟

تمامی چاه ها برای پیش از این که به مرحله حفاری برسند باید مجوز آن را داشته باشند، این مجوز بر اساس نوع زمین و حلقه چاه هایی است که در اطراف آن وجود دارد. بسته به موقعیت چاه مجوز های مختلفی می تواند صادر گردد. قیمت این حفاری ها یا کف شکنی هایی که انجام می شود بر اساس عمق چاه است و به صورت متری از کارفرما دریافت می شود، هر چه چاه عمق بیشتری داشته باشد هزینه ی بیشتری برای شخص به همراه خواهد داشت

-

-

-

-

کف شکنی چاه های فرسوده به چه معناست؟

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از مردم برای حفر چاه های عمیق یا نیمه عمیق اقدام به دریافت مجوز می کنند. از آن جایی که تعداد این چاه ها رو به افزایش است در نتیجه آب های زیر زمینی کاهش پیدا کرده است و سفره های زیر زمینی خالی شده اند از این رو کشاورزان زیادی قادر به کشت و کال به صورت مطلوب نخواهند بود اما راهی برای این کار وجود دارد و آن هم کف شکنی چاه های فرسوده است. برای این کار با استفاده از مدل های برنامه ریزی ریاضی عمق بهینه چاه را پیدا می کنند سپس به کف شکنی می پردازند، هدف از به کار گیری مدل های برنامه ریزی ریاضی این است که هزینه کمتری صرف این کار شود.

لازم به ذکر است که کف شکنی برای چاه های فرسوده تنها زمانی ممکن است که لوله ی جدار آن دارای سایز استاندارد باشد. چاه هایی که لوله ی جدار کوچکی داشته باشند نمی توان از این روش برای آن ها استفاده کرد به این دلیل که موتور پمپ از داخل لوله عبور نخواهد کرد. به دو روش می توان لوله ی جدار را در داخل چاه قرار داد، روش اول این است که لوله را به صورت سقوط آزاد به داخل چاه بفرستند و روش دوم قرار دادن سراسری لوله جدار در چاه می باشد. در برخی از چاه ها برای جلوگیری از ورود ماسه به داخل آن از لوله هایی به شکل بسته استفاده می کنند. برای این که بتوان امکان کف شکنی را ایجاد کرد سایز لوله جدار حتما باید از 10 اینچ بیشتر باشد.

توجه داشته باشید که دستگاه روتاری قادر به انجام کف شکنی برای چاه های فرسوده نمی باشد به این خاطر که نمی تواند درون لوله ی جدار فعالیت داشته باشد، اما برای چاه های نو که بدون لوله جدار هستند می تواند به راحتی کف شکنی را انجام دهد.

روتاری به چه نوع حفاری گفته می شود؟

بهتر است توضیحی در خصوص نحوه ی حفاری روتاری داشته باشیم تا آن دسته از عزیزانی که در این باره اطلاعات کافی ندارند به خوبی با آن آشنا شوند.

حفاری های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن ها عملکرد های متفاوتی دارند و به گونه ی خاصی به کار گرفته می شوند، یکی از این روش ها روتاری است، که مته حفاری همراه با لوله هایی سنگین و سوزن که به هم وصل شده اند به داخل چاه فرستاده می شود، نحوه کار این دستگاه این گونه است که به صورت دورانی زمین را حفر کرده سپس گل های اضافی به وسیله یک پمپ مخصوص بسیار قوی از چاه خارج می شود. فشار بالای گل خارج شده از چاه به قدری زیاد است که مانع ریزش دیواره های چاه خواهد شد.

حفاری چاه تا جایی ادامه دارد که مجوز داشته باشد، پس از پایان حفاری لوله هایی فلزی دورن چاه قرار داده می شود تا دیوارها ریزش نداشته باشند. در برخی از حفاری ها که زمین قلوه سنگ و درشت دانه است تا پمپاژ چاه تا 48 ساعت ادامه دارد، این کار به منظور افزایش آب دهی آن است. روتاری که یکی از انواع حفاری است جز خدمات وابسته به چاه آب است.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.