فرچه زنی چاه آب

هر آن چه می خواهید از فرچه زنی چاه آب بدانید را به شما خواهیم گفت

امروز قصد داریم مقاله ای را برای شما بررسی کنیم که در خصوص فرچه زنی چاه آب است. مطالب ارائه شده امروز را از دست ندهید چرا که خالی از لطف نیست.

بسیاری از چاه ها پس از گذشت چند سال با مشکلاتی از قبیل کم آبی مواجه می شوند، دلیل آن این است که سفره های زیر زمینی دقیقا مثل رودخانه هستند با این تفاوت که از زیر زمین رد می شوند در نتیجه در صورت استفاده بی رویه از آن ها دچار کم آبی یا حتی بی آبی می شوند، این موضوع روی دیواره ها و جداره های چاه تاثیر داشته و باعث به وجود آمدن رسوب  و جلبک بستن آن ها می شود البته روش هایی نیز برای رفع این مشکل وجود دارد که در ادامه ذکر می کنیم.

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

چاه های دستی

چاه های دستی یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین چاه ها می باشند که در گذشته بیش از امروز از این روش استفاده می شد حتی می توان گفت که چاه های دستی منسوخ شده اند. از چاه های دستی برای مناطقی که هنوز به آب لوله کشی دسترسی ندارند استفاده می شود. در این روش با استفاده از ابزارهای ساده مثل بیل و کلنگ اقدام به حفاری می کردند و چیزی حدود 5 تا 40 متر آن را پیش می بردند.

چاه های نیمه عمیق

چاه های نیمه عمیق هم مثل روش قبلی با استفاده از دست حفر می شدند اکثر آن ها را تا جایی ادامه می دادند که به اولین سفره ی آب زیر زمینی برسند بسیاری از آن ها تا عمق 30 یا 32 متری پیش رفته و به آب می رسیدند. لازم به ذکر است که چاه های نیمه عمیق نباید از 100 متر بیشتر عمق داشته باشند.

چاه های عمیق

همانطور که از نام آن ها پیداست عمق زیادی دارند. امروزه تقریبا تمامی چاه هایی که برای مصارف کشاورزی حفر می شود عمیق هستند، شاید دلیل آن این باشد که سفره های آب زیر زمینی پایین رفته اند در نتیجه باید عمق بیشتری از زمین را حفاری کرد تا به آب رسید. از آن جایی که این چاه ها به وسیله ی دستگاه هایی خاص کنده می شوند به همین دلیل می توان در هر نوع زمینی اعم از نرم یا سخت حفاری کرد. دستگاه های حفاری تقریبا 50 تا 60 ضربه در دقیقه می زنند، سپس با استفاده از دستگاه دیگری به نام گل کش، گل و لای را تخلیه می کنند. البته در زمین هایی که ساختار محکمی داشته باشند از دستگاه دیگری به نام روتاری استفاده می شود که با استفاده از یک مته به صورت چرخشی زمین را حفر می کند.

چاه های اکتشافی

از تسمیه ی آن می توان فهمید که به چه منظور حفر می شود، دستگاه های اکتشافی را تنها به منظور برخی از اکتشافات حفر می کنند. این چاه ها عموما برای مناطقی مناسب است که هنوز هیچگونه چاهی در آن جا حفر نشده اسف هدف از انجام این کار اطلاع یافتن از آب های زیر زمینی در آن منطقه است. بهترین راه برای این که از وضعیت آب های زیر زمینی یک منطقه مطلع شده حفر کردن چاه و پمپاژ های اکتشافی است.

-

فرچه زنی چاه آب چیست؟

یکی از راه هایی که می توان با استفاده از آن به پاک سازی چاه آب پرداخت فرچه زنی است، در این روش متخصصان به بهره گیری از تکنیک هایی خاص مثل ژئوفیزیک مشکل چاه را تشخیص داده و در صورت نیاز از فرچه زنی برای آن استفاده می کنند. از مهم ترین مزیت هایی که این روش به همراه دارد این است که آب به گونه ای تصفیه شده در اختیار دیگران قرار می گیرد. به بیان دیگر می توان گفت که چون در طول فرچه زنی چاه آب از رسوبات یا جلبک ها پاک می شود در نتیجه آب سالمی از چاه استخراج خواهد شد. اگر بخواهیم در یک جمله فرچه زنی را توصیف کنیم باید بگوئیم که روشی برای بازکردن گرفتگی لوله های چاه آب است.

فرچه زنی چاه آب که یکی از خدمات وابسته به چاه آب است را می توان برای هر نوع چاه آبی که در داخل آن لوله تعبیه شده است استفاده کرد. در ادامه انواع چاه ها را شرح می دهیم.

انواع چاه های آب

جالب است بدانید که چاه های آب انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها از ویژگی های خاص خود برخوردارند. از جمله این چاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنون دستگاه حفاری چرخشی کاربرد زیادی دارد و برای هر نوع زمینی مورد استفاده قرار می گیرد در این شیوه سر مته به قسمت پایانی استوانه فولادی وصل شده است سپس با استفاده از موتور عملیات خود را انجام می دهد. کاربرد دستگاه های حفاری متفاوت است به عنوان مثال حفاری ضربه ای برای چاه هایی که درون آن ها سنگ های سخت وجود دارد کاربرد دارد، قواعد کار به گونه ای که ابتدا دستگاه سنگ ها را به قطعات ریز تری تبدیل می کند سپس شروع به کندن چاه می نماید.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.