توقه چینی و کول گذاری

شیوه توقه چینی و کول گذاری چگونه است؟

کمپانی های لوله بازکنی که کار حفاری چاه آب، توقه چینی و کول گذاری را انجام می دهند خدمات وابسته به چاه آب را ارائه می دهند همچنین  با تمامی مراحل شیوه توقه چینی و کول گذاری آشنا هستند، این امر تفاوت چندانی در جدید یا قدیمی بودن حفره ندارد، طوقه چینی و کول گذاری به منظور افزایش طول عمر و عدم آسیب دیدگی چاه انجام می شود این عمل بعد از کندن حفره صورت می گیرد.

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

قیمت کول

قیمت کول با توجه به عوامل گوناگونی مشخص می ‌شود ولی رایج‌ترین فاکتوری که در قیمت کول تأثیر دارد مساحت چاه می باشد.

دلیل استفاده از کول سیمانی در نواحی حفره

موقع کندن چاه برای اینکه خاک به داخل حفره نفوذ پیدا نکند کول استفاده می شود، به کارگیری از کول در داخل چاه ها نقش بسیار مهمی دارد چرا که مانع ریزش چاه می شود.

مشخصات کول دایره ای

کول دایره‌ای یا گردی حجم های متفاوتی دارد و بیشتر بین ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر ساخته می شود، طول کول ۳۵ سانتی متر است و حجم هر سمت سیمانی آن ۵ سانتی متر می باشد، طبق میله چاه کنده شده تعداد قالب های آن مشخص می شود.

برای اینکه کول ها اصولی بکار روند می توانید از تسمه های فنری استفاده کنید این عمل باعث مانع ترک خوردگی و صدمه دیدگی به کول موقع انتقال و خالی کردن می شود.

کول میلگرد و کول تسمه دار چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

بسیاری از افراد کول های میله‌گرد را بیشتر مورد استفاده قرار می دهند ولی هزینه آن نسبت به کول‌های تسمه دار بیشتر می ‌باشد لذا به کارگیری کول میلگرد از نظر اقتصادی به صرفه نیست علاوه بر این حالت تغییر شکل میلگرد بسیار دشوار است و نیاز به مدت زمان طولانی دارد.

موقع بارگیری کول ها باید به نکات زیادی توجه کنید، به ظرفیت وسیله باربری که کول در آن قرار گرفته می‌ شود توجه داشته باشید و آن ها را طوری قرار دهید که موقع جابجایی هیچ گونه آسیبی نبینند.

شیوه پیاده سازی طوقه چینی

به دلیل اینکه طول طوقه چینی در زمین های گوناگون متفاوت می باشد، زمین مربوطه باید طول ۲ متر با حجم یک آجر ۲۲ سانتی متری را داشته باشد ظرفیت لبه حفره می‌بایست ۹۰ سانتی متر باشد، موقع استخراج خاک به دلیل اینکه حجم لبه حفره ۹۰ سانتی متر  است و آجر ضربه‌ای ۲۲ سانتیمتری به کار گرفته میز‌شود باید از هر سمت ۲۲ سانتیمتر به ظرفیت لبه چاه بیفزایید.

پس از محاسبات بالا حجم ۱۳۴ سانتی متر را روی زمین در نزدیکی اجرا نمایید به این معنا که از وسط لبه چاه به شعاع ۶۷ سانتیمتر طراحی نمایید سپس عملیات استخراج و خاک شروع می‌شود تا به طول دو متر برسد.

ملات ماسه و سیمان را روی ردیف اول قرار بدهید و با استفاده از ابزار مخصوص آن را یکسان کنید برای ردیف دوم باید آجرها را بچینید این عملیات ادامه پیدا می کند تا موقعی که یک عدد طوقه در مرکز قرار گرفته شود.

آشنایی با طوقه چینی

برای مقاومت لبه چاه با توجه به طول حفره از آجرهای خاصی به منظور دورچینی استفاده می ‌شود این دور چینی با استفاده از ملات و سیمان تا لبه چاه به کار می رود و ابتدای آن شبیه به قله کوه می‌ باشد و برای لبه حفره مقاومت زیادی فراهم می ‌کند، مشخص نمودن اندازه طوقه چینی طبق سابقه مغنی و نوع خاک انتخاب می گردد، خاکی که در اطراف لبه چاه قرار دارد بسیار نرم تر از خاکی است که در عمق وجود دارد، فاکتورهای زیادی ایمنی لبه چاه را تهدید می ‌کنند به همین دلیل عدم این کار موجب ریزش حفره می ‌شود.

عواملی که باعث می ‌شود طوقه چینی اهمیت پیدا کند

در صورتی که لوله فاضلاب یا جاهای دیگر نشتی پیدا کند خاک لبه یا حفره که بیشتر ماسه‌ای است را از بین می ‌برد یا موجب فروریختگی لبه چاه می شود، طوقه چینی و کول گذاری قانونی می تواند حفره را در مقابل خطراتی مانند: ترکیدگی لوله‌ها حفظ کند یکی از مزایای طوقه چینی این است که براحتی می توان چاه را پیدا نمود.

یک نکته ای که باید در رابطه با مشخص نمودن جایگاه چاه توجه داشته باشید شیوه حفاری و ارتباط با آجرهای طوقه چینی به لبه حفره می باشد.

تعریف کول گذاری

کول گذاری به کاری گفته می ‌شود که در داخل چاه از ابتدا تا انتهای حفره کول چیده شود، سایز کول ها طبق حجم حفره مشخص می ‌شود این عمل باید توسط متخصصان لوله‌بازکنی صورت بگیرد زیرا کول ها در محافظت جداره چاه ها تأثیر زیادی دارند.

کول ها دارای انواع گوناگونی هستند، کول گردی و کول بیضی جزء انواع آن ها می باشد اما کاربردهای هر یک با یکدیگر متفاوت است به عنوان مثال کول گردی برای میله چاه استفاده می ‌شود ولی کول بیضی برای انباره حفره مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.