رسوب گیری چاه آب

آیا اطلاعاتی درباره احیاء و رسوب گیری چاه آب دارید

لازم به ذکر است که برای احیاء دوباره و رسوب گیری چاه آب نیازبه دانش و روش هایی اصولی برای انجام این کار دارید، چاه های آب با گذشت زمان و یا بهره برداری آبی که از آن انجام می شود به دلایل گوناگون مانند رسوب کردن مواد معدنی و یا  فعالیت برخی از میکرو ارگانیزمها و یا مهاجرت ذرات ریز دانه آبخوان آب دهی چاه شما کم می شود و برای رفع این مشکل می بایست عملیات رسوب گیری و چاه باز کنی را انجام دهید تا چاه ترمیم شود.

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

توقه چینی و کول گذاری

کمپانی های لوله بازکنی که کار حفاری چاه آب، توقه چینی و کول گذاری را انجام می دهند

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارن

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

روش های شیمیایی در احیاء و رسوب گیری چاه آب

در برخی چاه ها امکان تخلیه رسوب ها به روش فیزیکی وجود ندارد  و رسوبات سخت هستند  در این حالت از مواد شیمیایی برای رسوب گیری چاه آب استفاده می کنند.مواد شیمیایی باعث می شود تا رسوبات درون چاه و بر روی جدار های آن حل شود.

بد نیست بدانید که در بین رسوبات گراول پک و آبخوان پیوستگی و جود دارد که پس از استفاده از مواد شیمیایی موارد گفته شده  به همراه سایر رسوبات حل می شوند  و برای خارج کردن آن ها از روش های زیادی مانند  پیستون زنی، پمپاژ و یا برس زنی  استفاده می شود.

جمع آوری رسوب درون چاه به روش  ضربه هوای فشرده

در حال حاضر برای رسوب گیری چاه آب از این روش که در دنیا  جدید ترین و بهترین راه برای زنده کردن چاه آب می باشد استفاده می شود به این صورت عمل می شود که درون چاه  در کمترین زمان ممکن یک بمب  هوا  در داخل چاه به وجود می آورد که یک موج قدرتمند ایجاد می کند  و باعث می شود رسوبات روی جداره چاه خورد شده  و از جداره جدا شوند.  استفاده از این روش باعث می شود که چاه از مشبک ها، گراول پک ها درون چاه ا رسوبات پاک شود  و میزان آب دهی به حالت اولیه برگردد.

خدمات وابسته به چاه آب

یکسری خدمات هستند که به آن خدمات وابسته به چاه آب گویند مانند توقه چینی و کول گذاری

توقه چینی به عملی  گفته می شود که برای محکم وقوی شدن دهانه چاه آب  با توجه به ارتفاعی که متخصصان در این زمینه آن را تایید کردند  انجام می شود.این توقه چینی یا همان دور چینی چاه آب تا  دهانه ی چاه انجام می شود و آن را ادامه می دهند.

لازم به ذکر است که توقه چینی ها در چاه های آب آشامیدنی  به موازات  با دیوار چاه قنات  می باشد زیرا  در این نوع چاه ها  با گذشت زمان به رسوب گیری چاه  آب نیاز پیدا می کنیم. به همین دلیل نباید دهانه چاه  به صورت کامل پوشانده شود.

توقه چینی را باتوجه به شرایط موجود  انجام می دهند  و به درجه سفتی زمین بستگی دارد به عنوان مثال اگر زمین سفت بود   به عمق 2 متر از دهانه چاه آب شروع به توقه چینی می کنند.

-

-

-

برای فهمیدن زمان نیاز به احیاء چاه آب چه نشانه هایی وجود دارد

احیاء و رسوب گیری چاه آب چه مزایایی دارد

  • کم شدن آبدهی چاه که به مرور زمان رخ می دهد
  • زیاد شدن مصرف برق توسط پمپ چاه
  • در صورت دیده شدن ماسه چاه و یا کم شدن کیفیت آب
  • پایین آمدن سطح دینامیک چاه

بعد از آنکه  عملیات  ویدئو متری  و تشخیص مشکلات چاه تمام شد و فهمیدیم چاه آب در چه وضعیتی قرار دارد می توان با روش هایی مانند  فیزیکی، شیمایی و یا ترکیب این دو روش   با توجه به نظر کارشناسان خبره در این مسئله برای رسوب گیری چاه آب و احیاء آن دست به کار شد، همچنین می توانید از کارشناسانی که  در باره تخلیه و لایه روبی  وکندن چاه  تخصص دارند اطلاعاتی کسب کنید.

احیاء و رسوب گیری چاه آب چه مزایایی دارد

احیاء  و رسوب گیری چاه آب شامل موارد بسیاری است که ما در این مقاله به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم :

  • بالا رفتن میزان آب چاه
  • کم شدن مصرف برق و در نتیجه کاهش در هزینه
  • بالا رفتن کیفیت آبی که برداشت می کنید و از بین رفتن مشکل ماسه دهی
  • زیاد شدن طول عمر پمپ و الکتروموتور
تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.