ویدیو متری چاه

ویدیو متری چاه به چه معناست؟

امروز قصد داریم مقاله ای را با عنوان ویدیو متری چاه برای شما مورد بررسی قرار دهیم، پیشنهاد می کنیم مطالب امروز را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد، این پیشرفت ها روند اجرای بسیاری از مشاغل را نیز دربر گرفته است. به طور مثال افرادی که در گذشته با ساده ترین ابزارها به حفاری چاه ها می پرداختند اکنون با پیشرفته ترین دستگاه ها به راحت ترین روش ممکن این کار را انجام می دهند. یکی از این روش ها ویدیو متری چاه است که در ادامه به طور مفصل آن را توضیح داده ایم.

ترمیم چاه آب

دیواره چاه آب با گذشت زمان دچار ریزش شده و برای ترمیم چاه آب به توانایی خاصی نیاز دارید

فرچه زنی چاه آب

بسیاری از چاه ها پس از گذشت چند سال با مشکلاتی از قبیل کم آبی مواجه می شوند

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

دستگاه ویدیو متری چاه شامل چه بخش هایی است؟

هر دستگاهی که تولید می شود از به هم پیوستن تعدادی از قطعات به وجود می آیند، دستگاه ویدیو متر نیز از این قاعده مستثنا نیست. به طور کلی این دستگاه از سه بخش تشکیل می شود که به شرح زیر است:

جعبه اصلی یا (Central Box)

در این جعبه که اصلی ترین قسمت دستگاه است تمامی وسایل الکترونیکی و همچنین دستگاه الکترونیکی ویدیو متر قرار داده می شود. از جمله وسایلی که در جعبه ی اصلی گنجانیده شده است می توان به مانیتور کامپیوتر یا چیزی شبیه به تلویزیون، صفحه کلید های کنترل، تقویت کننده برق و همچنین فرمانبر ها اشاره کرد

سنسور دستگاه

در سنسور دستگاه یک یا دو دوربین قرار داده می شود که توانایی فیلم برداری را هم در جهت افقی و هم در جهت عمودی داشته باشد که دوربین افقی آن قادر است به صورت 360 درجه بچرخد. علاوه بر آن قاب های نگهدارنده شیشه ای و همچنین شیشه ی محافظ نیز به بخش سنسور دستگاه ارتباط دارد. لازم به ذکر است که شیشه ی محافظ توانایی تحمل فشار تا 20 اتمسفر را دارد، به بیان دیگر می توان گفت که می تواند تحمل ستون آبی برابر با 200 متر را دارد.

وینچ

از دیگر قسمت های دستگاه ویدیو متری می توان به وینچ اشاره کرد که شامل قطعاتی از جمله کابل، موتور و قرقره است. این قرقره می تواند تا 250 متر کابل را بپذیرد. نحوه ی کارکرد آن ها این گونه است که سنسور به سر کابل وصل شده و به درون چاه فرستاده خواهد شد، سپس تصاویری که از درون چاه گرفته می شود توسط یک کابل رابط به جعبه ی مرکزی انتقال پیدا می کند که در این صورت امکان مشاهده ی درون چاه برای شخص فراهم خواهد شد

-

ویدیو متری چاه چگونه روشی است؟

یکی از جدید ترین فناوری هایی که با استفاده از آن می توان به بازدید چاه ها پرداخت. در این روش به کمک یک دوربین که قابلیت فیلم برداری و عکس برداری دارد این کار را انجام می دهند. در یک تعریف دیگر می توان ویدیو متری چاه را دستگاهی دانست که می تواند از وضعیت لوله های جدار چاه ها آگاه شد، علاوه بر آن می توان وضعیت لایه های آبرفتی و کارستی چاه هایی که لوله گذاری نشده اند را نیز دانست. دستگاه های فوق حتی قدرت پیمایش چاه هایی با عمق بیش از 200 متر را نیز دارند.

آیا از دستگاه ویدیو متری تنها در خدمات وابسته به چاه آب استفاده می شود؟

درست از که در ابتدای مقاله در این باره و نحوه ی کار این دستگاه توضیح دادیم، اما تنها استفاده ویدیو متری به خدمات وابسته به چاه آب مربوط نمی شود بلکه در زمینه های دیگری نیز کاربرد دارد، از جمله آن ها می توان به صنایع، معادن و کشاورزی و… اشاره کرد. در یک تعریف کلی می توان گفت که در هر زمینه ای که نیاز به چاه پیمایی باشد می توان از ویدیو متری استفاده کرد. مزیتی که این دستگاه ها دارند این است که به راحتی می توان فهمید در چه نقطه ای از لوله مشکل به وجود آمد، یا این که مشکل از چیست. از دیگر موارد کاربرد ویدیو مترها می توان به موارد به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشخص شدن رسوب گرفتگی لوله جدار
  • تعیین گرفتگی مشبک ها و میزان انسداد آن ها
  • میزان پوسیدگی لوله جدار
  • ریزش خاک و ابزار در داخل چاه
  • مشخص شدن دلایل کاهش آبدهی چاه نسبت به زمان حفر چاه
  • مشخص شدن مکان نشتی و فرسایش
  • مشخص کردن نوع لوله جدار چاه و علت خرابی آن
  • پیدا کردن مکان پوسیدگی یا انسداد جداره چاه
  • پیدا کردن محل شکاف یا ترک داخل دیواره چاه
  • تجزیه و تحلیل لایه های زمین شناسی سازند
تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.