ترمیم چاه آب

دانشنامه جامع درباره ترمیم چاه آب که دچار ریزش یا رسوب زدگی شده

دیواره چاه آب با گذشت زمان ممکنه دچار ریزش شود و برای زنده کردن دوباره و ترمیم چاه آب به دانش و توانایی خاصی نیاز دارید ، چاه های به مرور زمان با  بهره برداری از آبی که دارد  به دلایل مختلفی  چاه ها می توانند تحت تأثیر انواع شرایط آلی و بیولوژیکی قرار بگیرند که در داخل چاه ایجاد می شوند و به طور بالقوه بر عملکرد چربی و کیفیت آب تأثیر می گذارند.

رسوب گیری چاه آب

لازم به ذکر است که برای احیاء و رسوب گیری چاه آب نیاز به روش های اصولی برای انجام این کار دارید

فرچه زنی چاه آب

بسیاری از چاه ها پس از گذشت چند سال با مشکلاتی از قبیل کم آبی مواجه می شوند

لایروبی چاه آب

لایروبی چاه آب گزینه ای است، برای زمانی که چاه آب کارآرایی و کیفیت قبل را ندارد

ویدیو متری چاه

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که در روی تمام بخش های زندگی مردم تاثیر دارد

خدمات وابسته به چاه آب

آب مایه حیات است و تمامی انسان ها برای ادامه زندگی نیاز به آب دارند

کف شکنی چاه های فرسوده

در گذشته برای حفر چاه های آب از ابزارهای ساده مثل کلنگ استفاده می شد

1037

پروژه های انجام شده

5798

مهندسان واجد شرایط

747+

امکانات کار

30+

شعب در سراسر جهان

نارسایی ناشی از ریزش ماسه اطراف چاه به درون آن

بخشی از تلفات در عملکرد چاه با گذشت زمان اغلب می تواند به حرکت آهسته ذرات ریز از سفره به سمت سوراخ و به صفحه چاه نسبت داده شود. در بعضی موارد ، خود صفحه پمپ می تواند مسدود شود. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ، و ترمیم چاه آب جایگزینی صفحه خراب ممکن است یک تصمیم عاقلانه باشد.

دلایل مختلفی برای به وجود آمدن رسوبات وجود دارد که عبارتند از:

  • طراحی نامناسب چاه (قرار دادن صفحه نمایش ضعیف ، طراحی شکاف و غیره)
  • پمپاژ کافی یا جابجایی کافی برای خارج کردن مواد از چاه (توسعه چاه) در هنگام ساخت اولیه
  • حذف مواد سیمانی سازنده آبخوان ماسه های نگهدارنده را در کنار هم نگه می دارد.
  • خوردگی صفحه نمایش و / یا پوشش

استفاده از کول برای ترمیم دوباره چاهی که دچار ریزش شده

لازم به ذکر است بدانید  برای اینکه بتوانید از ریزش چاه جلوگیری کنید  برای ترمیم چاه آب  می بایست از بلوک های سیمانی استفاده کنید که به آن کول چاه گویند، شما می توانید  به وسیله این کول ها چاه هایی که قدیمی شده اند  را دوباره  بازسازی کنید.

شایان ذکر است که بسیاری از شرکت های خدماتی  از این استوانه های سیمانی برای  محکم کردن بدنه چاه استفاده می کنند  به این صورت که تعدادی از این بلوک هارا از کف چاه تا دهانه چاه بر روی هم قرار می دهند تا از ریزش دیواره چاه جلوگیری بعمل آید. که به آن خدمات وابسته به چاه آب نیز می گویند.

بد نیست بدانید برای کول گذاری درون چاه آب که موجب ترمیم چاه آب می شود  موازات با دیوار چاه بالا می آیدزیرا با گذشت زمان  چاه آب دچار رسوب می شود و برای ترمیم چاه آب رسوب گیری چاه آب لازم است، اگر به موازات چاه بالا نیایند ممکن است دهانه چاه را مسدود کنند.

-

-

تعمیر و نگهداری چاه آب

چاه های آب برای اطمینان از جریان کافی آب و ادامه امنیت آب آشامیدنی به نگهداری منظم نیاز دارند. برای اطمینان از کیفیت آب ، آب چاه باید سالانه برای کل باکتریهای کلیفرم و باکتریهای E. coli توسط یک آزمایشگاه معتبر دولتی آزمایش شود. تا کمتر نیازمند به ترمیم چاه آب باشید

هر سه سال یکبار ، آزمایش های اضافی برای pH و کل مواد جامد محلول ، و همچنین آزمایش های مربوط به کاربری اراضی اتفاق می افتد که در چشم چاه اتفاق می افتد یا پیش بینی می شود. علاوه بر این ، اگر لکه ها ، مزه ها یا بوها در آب آشکار هستند ، به دنبال آزمایش باشید که به شناسایی منبع این علائم کمک کند.

همچنین باید چاه های آب سالانه به دلیل علائم بارز آسیب یا آلودگی مورد بازرسی قرار گیرند. مطمئن شوید که منطقه در فاصله 100 فوتی در اطراف چاه از زباله ها یا وسایلی که ممکن است تأمین کننده آب باشد ، پاک بماند.

چاه های آب به چه دلیل و چه مدت یکبار نیازمند رسیدگی هستند

هر ده سال یک بارمی توانید برای ترمیم چاه آب و جلو گیری از ریزش چاه آب  یا تغییر در مزه آب با یک پیمانکار چاه آب حرفه ای را بگیرید. تمام سوابق مربوط به چاه آب را حفظ کنید از جمله :

  • گزارش تکمیل چاه آب (در صورت وجود) که باید شامل اطلاعاتی از قبیل عمق چاه آب ، تاریخ چاه حفر شده  ساخت و ساز (شامل مشخصات پوشش ، تزریق و صفحه) و عملکرد چاه آب یا سرعت جریان در گالن در دقیقه (gpm)
  • گزارش آزمایش کیفیت آب
  • گزارش های بازرسی گذشته
  • صورتحساب از کارهای انجام شده توسط پیمانکاران چاه آب (از جمله تعویض پمپ)
  • گارانتی تجهیزات تصفیه آب ، فاکتورها و کتابچه راهنمای کاربر
تصویر

خدمات دیگر ما

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب تراکتوری: در این روش دستگاه حفاری چاه آب روی یک تراکتور قوی نصب می شود و مانند روش حفاری چاه آب ضربه ای عمل می کند.برای حفاری چاه هایی با عمق کم طراحی شده است.در این روش دکل کوتاه تر می باشد و صدای کمتری تولید می کند.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب ضربه ای: در این روش از مته بزرگ و سنگین استفاده می شود.که این مته تا ارتفاع دو متر بالا می رود و به کف چاه ضربه وارد می کند روش حفاری چاه آب ضربه ای نسب به حفاری چاه آب با دستگاه روتاری مقرون به صرفه تر می باشد.

روش های حفر چاه آب

حفاری چاه آب با دستگاه روتاری:در این روش گل حاصل از حفاری توسط پمپ قوی از چاه خارج می شود و برای جلوگیری از ریزش دیواره های چاه آب از لوله های فلزی استفاده می شود. برای جلوگیری از ریزش دیواره چاه لوله های فلزی به درون چاه رانده می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

ترمیم چاه آب

در چاه هایی که چندین سال کار کرده اند و لوله های آن به مرور زمان کج یا بریده شده باشد و یا به دلیل رانش زمین و زلزله های زمینی کج یا بریده شده باشد.

لایروبی چاه آب

در چاه های عمیق و نیمه عمیق با کار کردن پمپ به مرور زمان باعث ریختن ماسه و رسوبات از لابه لای مشبک های جدار به انتهای چاه می شود.

رسوب گیری چاه آب

در چاه هایی که به مرور زمان لوله های آن ها رسوب می کند و یا زنگ می زند این رسوب ها جلوی مشبک لوله ها را می گیرد و باعث کم شدن دبی آب می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

حفاری تراکتوری

از روش های حفاری چاه آب، حفاری چاه آب به روش تراکتوری می باشد.در روش تراکتوری دستگاه حفاری نصب بروی تراکتورهای قوی می باشد. روش تراکتوری مانند روش ضربه ای با بلند کردن مته سنگین و به زمین کوباندن باعث خورد کردن سنگ ها می شود.

حفاری ضربه ای

درحفاری چاه آب به روش ضربه ای یک مته بزرگ و سنگین و بلند به صورت متناوب آن را به ارتفاع 2 متر بالا می برد و به کف چاه آب می کوبد ضربه حاصل تمام قلوه سنگ ها و سنگ های درشت را خرد می کند .خرده سنگ های خرد شده با آب مخلوط می شود.

حفاری روتاری

در این روش مته حفاری به همراه سوزن (لوله های سنگین) که به هم متصل می شود به روش دورانی حفاری می کند و گل حاصل از حفاری توسط پمپ گل قوی از چاه خارج می شود فشار بالای گل خارج شده از چاه مانع ریزش دیواره های چاه می شود.

ما در هر یک از مناطق به جامعه و محیط زیست تعهد داریم.
جایی که ما فعالیتهای تولیدی خود را انجام می دهیم ما از منابع طبیعی مراقبت می کنیم
و از اکوسیستم های بومی محافظت می کنیم.

پمپ آبیاری

از پرکاربرترین پمپ های موجود در بازار است.کاربرد آن استفاده در زمین کشاورزی و آوردن آب از سطح چاه های عمیق به زمین کشاورزی است.از نکات مهم این است که قبل از طراحی سیستم آبرسانی پمپ آبیاری را خریداری نکنید

پمپ استخر

پمپ تصفیه استخر مهم ترین سیستم تصفیه ی آب استخر می باشد. این پمپ ها با مکش آب از کاسه ی استخر آن را از فیلتر و سایر وسایل ضد عفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به استخر باز می گرداند.

پمپ شناور

این پمپ ها برای بیرون آوردن آب از چاه استفاده می شوند ودر گروه پمپ های غرق آبی قرار دارد این پمپ به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و هزینه ی کمتر راه اندازی به پمپ های شفت غلافت ترجیح داده می شود.

ارتباط با ما

اگر سؤال یا پرسشی دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، یک پیام ارسال کنید. لطفاً از آدرسهای ذکر شده در زیر استفاده کنید.

آدرس

انتهای همت غرب ، بلوار شهید اردستانی ، شهرک دانشکاه شریف ، کوچه شهید عباسپور ، پلاک 21

تلفن های تماس

تلفن: 02144982611
فکس: 02144981791
09125601256

ایمیل

info@radabco.com

ارسال پیام

برای ارسال پیام از فرم زیر استفاده کنید.